Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
POLİS OLMAK
 

 

POLİSLİK Mİ? NE GÜZEL BİR MESLEK! EKİP ARABASIYLA BÜTÜN GÜN GEZ. BİR DE BELİNDE SİLAH. KARİZMAYA BAK.
 Evlenme tarihi aldığımda yüksekovaya tayinim çıktı. Düğünüm oldu. Bir hafta sonra işbaşı. Millet balayına giderken ben eşimi bırakıp gittim. 2 ay görmedim. 2 ay sonra eşim geldiginde ise 12\12 çalışıyordum. Bu da yaklaşık 3 ay, beyaz barışa (kar yağana) kadar devam etti. Velhasıl eşim yanımdayken de görüşemedik. He tabi görüştüğümüz zamanlar da çok oldu. Binamıza roket isabet ettiğinde mesela. Veya benim çalıştığım binaya, noktaya, zırhlı aracımıza saldırı olduğunda. Ya o beni aradı, ya ben onu. Nasılsın diye. Siz hiç ölüm ihtimali varken, eşiniz evde veya işteyken onun bulunduğu yere uzakta kalıp merak ettiniz mi? Ben ettim. Ama gidemedim. Çoğu zaman telefon bile açamadım. Ya avea çekmiyordu, ya turkcell, ya da hepsi.
 Sonra bir gün evde oturursun. Eşin yanındadır. Televizyon karşısında çayını yudumlarken bir patlama sesiyle irkilirsin. Sesi dinlersin. Anında yorumlarsın kafandan. Tek ve tok bir ses ise bomba; çift patlama sesiyle rokettir. Karın bir asker edasıyla hedef küçülmeyi bilir gibi yere atar kendini. Bir aylık hamiledir. Acaba karnının üzerine atladığında çocuğa birşey mi oldu dersin. Doktora gitmek istersin. Doktor muayenehanesini açmaz, ya da sen götüremezsin karını. Toplumsal olay vardır. Bir yandan taşlar yağmaktadır, bir yandan molotoflar. Taş atan çocuklar, molotof atan çocuklar diye yazar gazeteler, öyle konuşur haber bültenleri. Sokak arasında M60 ile sıkan, keleşle saldıran abiler yoktur haberlerde. Binana gelen roket mi? Sen körsün. En iyisini haberciler bilir. Iska geçmiştir. Sonra demiştim ya bir de beyaz barış vardır. Kar yağar hareket alanı kalmayan hainler ateşkes ilan eder. Bir rehavet çöker herkese. Sosyal hayat yine de lojman çevresinde devam etmektedir. Hainler hâlâ çarşının göbeğinde asker, polis gözlemektedir. Ne de olsa ara sıra bir iki asker veya polis şehit etmekle bozulmazdı ateşkes.
 Lojmanda bir lokalin vardır. Tek eğlencen budur zaten. Arkadaşlarınla oturur bir iki el kağıt veya okey oynarsın. Elinde çift okey vardır. Ah şu okeyle bir bitsem de oyunu alıp şunlarla dalga geçsem dersin. Bir haber gelir. Okey istekada kalır. En yakın silah arkadaşının kafasına sıkılmıştır sokak ortasında. Okey hâlâ istekadadır, sen elinde silah can pazarında. Şehidini vuran hainler yakalanana dek uyku yoktur sana. Leşlerini istersin. Hainler sağ yakalanır. sen öldüremezsin. Sen devletsin, sen askersin, sen polissin, sen herkesin gözünde ölüsüne gözyaşı dökülmeyecek potansiyel ölüsün. Hakkaride 8 şehit, Şırnakta 10 şehit, Siirtte 5, Çukurcada 24 şehit. Bir magazin haberi kadar bile ilgi çekmiyor artık. Ne de olsa polis, asker ölecek tabi. Vatan sağolsun.
 Bir de 3600 diyoruz ya utanmadan. Aldığımız maaşı siz ödüyorsunuz. Ne yapıyoruz ki. Ekip arabasıyla bütün gün ağzını ayır gez. Bir de 4000 TL maaş al. Oh ne âlâ memleket. Arada sırada da şu hainlerin leşleri gösterilmese asgari ücret yeter askere, polise. Değil mi milliyetçi kardeşim, değil mi Atatürkçü kardeşim. Söyle utanmadan tekrarla ben terörist miyim de bana ceza yazıyorsun, ben terörist miyim de bana kelepçe takıyorsun de. Ama bil ki bu kanunlar herkes için. Sen artistlik yapacaksın diye kanunları çiğnemem. Arkadaşım şehit oldu diye mücadeleden vazgeçmem. Hakedene kuzu, haketmeyene ejderha olurum çiğnetmem.
 Kanı henüz kurumamış şehitlerim adına, hainleri affetmem.
 Son Türk ben kalsam da bu alemde NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE demekten asla vazgeçmem.
 Bir yerde bayrak yoksa açın göğsümü bir yıldız koyun, kanım kan kırmızıdır
 AH ETMEM.

 

 
 
  • Polis Radyosu
  • Kurumsal E-Posta
  • Polsan
  • UPEM
  • TUBİM
  • Suç Önleme Sempozyumu
  • UTSAS Sempozyumu
  • İçişleri Bakanlığı
  • BİMER
  • KGYS